Diş sağlığı sektörünün önde gelen firmalarından Prodental, 1992 yılında Ahmet Kurtulmuş ve Doğan Kurtulmuş tarafından İzmir / Çiğli’de kurulmuştur.

3.000 metrekare kapalı alanda, son teknoloji cihaz ve sistemler ile çalışan, kuruluşunun ilk yıllarında sadece yurtdışına, özellikle de Almanya’ya diş protez hizmetleri veren Prodental, 1996 yılından itibaren yurt içi hekimlerimizden gelen talepler üzerine, Türkiye pazarına yönelik çalışmalar da başlatmıştır.

Prodental, CE sertifikalı hammaddelerinin tamamını yurt dışındaki seçkin tedarikçilerden temin eder. Ürettiği tüm protezler için özel bir çalışma sistemi kurar ve bu sayede her bir protezin hangi maddeler kullanılarak üretildiği özel bir belge ile kişiselleştirilir. Bu nitelikler sayesinde Türkiye ve Almanya’nın yanı sıra Avusturya, Belçika, Hollanda ve İsviçre’nin seçkin diş hekim ve kliniklerine hizmet verilebilmektedir.

Hijyen kurallarını en üst düzeyde uygulayan, 150′den fazla çalışanın oluşturduğu uzman kadrosu ile Prodental, insan sağlığını tüm değerlerin önünde tutmaktadır. Çalışanlarının periyodik sağlık kontrolleri ve eğitimleri konusunda büyük hassasiyet gösteren, teknik personelin yanı sıra, her biri konusunda uzman mali, hukuki ve sağlık danışmanları ile idari kadro konusunda da son derece güçlü bir firmadır. Çalışanlarına düzenli ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlayan Prodental, bu sayede yüksek standartlara sahip ürünler üretebilmektedir.

Yeniliği ve sürekli gelişimi hedef alan Prodental, sahip olduğu belge ve sertifikalar ile de alanında öncü bir rol üstlenmiştir.

Yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyen, gelişen teknolojiye uyum sağlayan ve ürün kalitesini sürekli yükselten Prodental, yeni üretim alanları ile büyümeyi de sürdürmektedir.

1992 yılında bu yana müşteri memnuniyetini ve her aşamada sürdürülebilir bir kaliteyi kendisine ilke edinen Prodental, yurtiçi ve yurtdışı hizmetlerine devam edecektir.